Zenit na nuli ostavio Pjaćencu i plasirao se na fajnl-for

Nakon maksimalne pobjede u Italiji, tim iz Kazanja je i u revanšu, pred svojim navijačima, savladal Pjaćencu 3:0 (25:21, 25:20, 25:22), u meču četvrtfinala
Zenit, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 12.02.2014. 17:16h

Ruski Zenit se pridružio turskoj Halkbanci (domaćin) i poljskom Jastržebskom (eliminisao Rešoviju) na fajnl-foru Lige šampiona za odbojkaše - nakon maksimalne pobjede u Italiji, tim iz Kazanja je i u revanšu, pred svojim navijačima, savladao Pjaćencu 3:0 (25:21, 25:20, 25:22), u meču četvrtfinala.

Pjaćenca je u prvom setu vodila do 11:10, a onda je domaćin preokrenuo na 15:11, i uhvatio zalet . Istina, gosti su priprijetili na 21:22, ali je Zenit uzeo tri uzastopna poena za vođstvo od 1:0.

Pjaćenca je u drugom setu imala šansu da se vrati u meč, vodila je 15:12, ali je onda stala. Rusi su preokrenuli na 18:16, i onda rutinski priveli set kraju.

U trećem setu dileme nije bilo od početka do kraja. Pjaćenca nije uspjela da iskoristi veći broj grešaka protivničkog tima (31-18), prije svega zbog mnogo slabijeg napada, bloka i prijema servisa.

Korektor Zenita Maksim Mihajlov bio je najbolji poenter meča sa 17 poena, a kod gostiju je najviše poena osvojio Kevin le Ru (10).

Posljednji učesnik fajnl-fora biće poznat sjutra, kada se u Italiji sastaju Trentino i Belogorje. Ruski tim je dobio prvi meč 3:0, pa Trenintu treba pobjeda od 3:0 ili 3:1 da bi izborila "zlatni set".