Hauvel zlatna u sloupstajlu

Hauvel, koja je bivša klizačica, vodila je poslije kvalifikacija, a do pobjede došla je sa 94,20 bodova.
Hauvel, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.02.2014. 14:09h

Kanađanka Dara Hauvel osvojila je zlatnu medalju u akrobatskom skijanju, u disciplini slopustajl, na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Amerikanka Devin Logan osvojila je srebrnu, dok je bronzana medalja pripala Kanađanki Kim Lamar.

Takmičenje u sloupstajlu, koje je prvi put održano na Igrama u Sočiju, obilježilo je nekoliko teških padova.

Među skijašicama koje nijesu uspjele da dođu do finala bila je i vodeća u Svjetskom kupu Lisa Cimerman iz Njemačke, dok je sedmostruka pobjednica na “X-Games” Kaja Turski imala padove tokom obje vožnje u kvalifikacijama.