Belogorje "pospremilo" Trentino, Jastržebski bolji od Rešovije

Prvak Rusije je, pred 4.200 navijača u dvorani "Kosmos" u Belgorodu, slavio sa ubjedljivih 3:0 (25:20, 25:20, 25:18)
1 komentar(a)
Travica, Muserski, Tetjuhin, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 05.02.2014. 18:20h

Derbi četvrtfinala Lige šampiona za odbojkaše nije opravdao očekivanja, jer je Belogorje, jednostavno, "pospremilo" Trentino - prvak Rusije je, pred 4.200 navijača u dvorani "Kosmos" u Belgorodu, slavio sa ubjedljivih 3:0 (25:20, 25:20, 25:18).

Domaćin je dominirao od početka do kraja, a Italijani su jedino vodili do prvog tehničkog tajm-auta u trećem setu. Kada su preokrenuli na 9:8, domaći odbojkaši više prednost nijesu ispuštali do kraja meča.

Interesantno, Belogorju je to osmi od devet mečeva u ovogodišnjoj Ligi šampiona u kojem ruski tim nije izgubio ni set. Jedine setove izgubio je u prvom meču osmine finala, u Budvi, kada je protiv naše Budvanske rivijere slavio tek sa 3:2.

Mađar sa njemačkim pasošem, korektor Georgi Grozer je bio najbolji poenter Belogorja sa 15 poena (tri asa), a 13 (dva asa, tri bloka) je dodao 218cm visoki gorostas Dmitrij Muserski.

U Trentinu, koji je bio oslabljen neigranjem povrijeđenog prvog korektora Cvetana Sokolova, bolji od ostalih bili su David Sabo sa 12 i Alešandre Fereira sa 10 poena.

Revanš se igra 13. februara u Italiji, a domaćinu je potrebna pobjeda od 3:0 ili 3:1 da izbori zlatni set. Osim pobjede, Belogorje na finalni turnir vodi i poraz od 3:2.

U drugom meču današnjeg programa, u poljskom derbiju, Jastržebski je na svom terenu savladao Rešoviju (rivala Budvana u grupi, kojeg je naš šampion savladao dva puta) sa 3:0 (25:22, 25:22, 25:23).

Mihal Kubijak je predvodio domaće sa 16 poena, sa druge strane je najviše poena osvojio Peter Veres (12).

Program četvrtfinala završava se sjutra veče (20.30) novim italijansko-ruskim duelom između Pjaćence i Zenita.

Mjesto na fajnl-foru je već obezbijedio domaćin završnice, turska Halkbanka.