Štoh ponovo najbolji u Vilingenu

Poljak je tom pobjedom, četvrtom ove sezone, 11. u Svjetskom kupu, preuzeo prvo mjesto u generalnom plasmanu
Kamil Stoh, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.02.2014. 17:01h

Poljak Kamil Štoh pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u njemačkom Vilingenu.

Štoh, koji je i juče bio najbolji, do nove pobjede došao je skokovima od 147 i 145 metara, za koje je dobio 271,4 boda.

On je tom pobjedom, četvrtom ove sezone, 11. u Svjetskom kupu, preuzeo prvo mjesto u generalnom plasmanu.

Njemac Zeverin Frojnd, kao i juče, osvojio je drugo mjesto skokovima dužine 141,5 i 134 metra i zbirom od 257,9 bodova. Slovenac Peter Prevc bio je treći skokovima od 145,5 i 132 metra, za koje je dobio 247,3 boda.

Na četvrtom mjestu završio je Japanac Noriaki Kasai (141 i 135,5), a peti Slovenac Robert Kranjec (134 i 146,5).

Štoh je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 921 bodom. Prevc je drugi sa 908, a treći Kasai sa 766.