Damjan trijumfovao u Saporou

94 pregleda 0 komentar(a)
Jernej Damjan, Foto: Www.sloski.si
Ažurirano: 26.01.2014. 09:51h

Slovenac Jernej Damjan pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Saporu.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do prve pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 138 i 134 metra, za koje je dobio 255 bodova.

Pobjednik jučerašnjeg takmičenja, Peter Prevc, osvojio je drugo mjesto skokovima od 124 i 137,5 metara i zbirom od 254,4 boda.

Uspjeh Slovenaca upotpunio je trećeplasirani Robert Kranjec, koji je do pobjedničkog postolja došao skokovima od 126 i 137 metara, za koje je dobio 253,3 boda.

Na četvrtom mjestu završio je Njemac Mihael Nojmajer (133,5/134,0), peti je bio Austrijanac Andreas Kofler (140,0/130,0), a šesti Japanac Noriaki Kasai (123,0/133,0).

Prevc je, nakon 18 od ukupno 27 takmičenja, prvi u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 812 bodova.

Poljak Kamil Štoh je drugi sa 721, dok je treći branilac trofeja, Gregor Šlierencauer sa 670 bodova.

Štoh i Šlirencauer nije nastupili u Saporu.