Parker i Bartoli najbolji u Francuskoj

Fudbaler Frank Riberi, koji je u 2013. godini osvojio sve sa Bajernom,zauzeo je četvrtu poziciju
Toni Parker, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.12.2013. 14:50h

Teniserka Marion Bartoli i košarkaš Toni Parker najbolji su sportisti Francuske u izboru "L'Ekipa".

Bartoli je ove godine osvojila Vimbledon, potom u 29. godini objavila kraj karijere, a u izboru je dobila 886 bodova. Drugo i treće mjesto su zauzele skijašice Marion Rolan (522) i Tesa Vorli (520 bodova).

Parker je predvodio francusku reprezentaciju do prve titule prvaka Evrope, a bio je i najbolji igrač prvenstva, a sa San Antonijom je stigao do finala NBA lige.

Sve to mu je u izboru donijelo 805 bodova, drugo mjesto je pripalo džudisti Tediju Rineru sa 555 bodova (pobjednik prošle godine), a treće atletičaru Tediju Tamgu (403).

Fudbaler Frank Riberi je zauzeo četvrtu poziciju sa 375 bodova.