Ziobro pobijedio u Engelbergu

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 134 i 141 metar, za koje je dobio 275,4 boda.
Ažurirano: 21.12.2013. 15:33h

Poljak Jan Ziobro pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u švajcarskom Engelbergu.

To je njegova prva pobjeda u Svjetskom kupu, ujedno i prvo pobjedničko postolje u tom takmičenju.

Njegov sunarodnik Kamil Štoh bio je drugi skokovima od 129 i 137,5 i zbirom od 269,2 boda.

Norvežanin Andreas Bardal osvojio je treće mjesto skokovima dužine 131 i 140 metara, za koje je dobio 268,3 boda.

Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Tomas Ditar (129,5 i 135,5), dok je peti bio Čeh Jakub Janda (129,5 i 131,5), a šestio

Branilac trofeja, Austrijanac Gregor Šlirencauer, danas je osvojio 27. mjesto (124,5 i 118).

Štoh je, nakon sedam održanih takmičenja, preuzeo drugo mjesto u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 310 bodova i ima osam više od drugoplasiranog Šlirencauera. Bardal je treći sa 266 bodova.

Engleberg će i sjutra biti domaćin takmičenja za Svjetski kup.