Kufman-Abderhalden pobjednica spusta u Valdizeru

Ona je do prve pobjede u Svjetskom kupu došla u vremenu minut, 47 sekundi i 28 stotinki.
Marijan Kufman-Abderhalden, Foto: Beta AP
Ažurirano: 21.12.2013. 13:40h

Švajcarkinja Marijan Kufman-Abderhalden pobjednica je četvrtog spusta sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen danas u francuskom Valdizeru /Val d'Isere/.

Kufman-Abderhalden je za 29 stotinki bila brža od drugoplasirane Slovenke Tine Maze, dok je treće mjesto osvojila Austrijanka Kornelija Huter sa 52 stotinke slabijim vremenom od pobjednice.

Huter je prvi put u karijeri izborila plasman na pšobjedničko postolje u Svjetskom kupu.

Na četvrtom mjestu završila je Tina Vajrajter iz Lihtenštajna, peta je bila Norvežanka Loti Smist Sejersed, a šesta Švajcarkinja Frenci Aufdenblaten.

Njemica Marija Hefl-Riš bila je deveta, dok je Lara Gut iz Švajcarske osvojila 25. mjesto.

Hefl-Riš je vodeća u plasmanu spusta sa 265 bodova i imOna je do prve pobjede u Svjetskom kupu došla u vremenu minut, 47 sekundi i 28 stotinki.a šest više od drugoplasirane Kufman-Abderhalden.