Štoh najbolji u Titis-Nojštatu

73 pregleda 0 komentar(a)
Kamil Stoh, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.12.2013. 17:22h

Poljak Kamil Štoh pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u njemačkom Titis-Nojštatu.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede je došao skokovima od 142,5 i 138,5 metara, za koje je dobio 300,7 bodova.

Štoh, koji je jučerašnji nastup u Titis-Nojštatu završio na drugom mjestu, ostvario je osmu pobjedu u Svjetskom kupu.

Švajcarac Simon Aman osvojio je drugo mjesto skokovima od 142,5 i 141,5 metara i zbirom od 292,9 bodova.

Japanac Noriaki Kasai bio je treći skokovima od 139,5 i 137,5 za koje je dobio 292 boda.

Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Andreas Bardal (139 i 142), a peti Finac jane Ahonen (134,5 i 140,5).

Austrijanac Gregor Šlirencauer danas je bio osmi (137,5 i 138,5), a deveti Njemac Zeverin Frojnd (138 i 137).

Drugi takmičarski dan u Titis-Nojštatu obilježio je težak pad u prvoj seriji jučerašnjeg pobjednika, Austrijanca Tomasa Morgenšterna.

Šlirencauer je, nakon šest održanih takmičenja, vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 298 bodova.

Frojnd je drugi sa 256, dok bod manje ima trećeplasirani Japanac Taku Takeuči.

Takmičenje u Svjetskom kupu biće nastavljeno narednog vikenda u švajcarskom Engelbergu.