Perunović 61. na EP u krosu

Slađana Perunović, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 08.12.2013. 17:14h

Crnogorska atletičarka Slađana Perunović osvojila je 61. mjesto na 20. Evropskom prvenstvu u krosu u Beogradu.

Ona je trku na osam hiljada metara završila za 29 minuta i 34 sekunde.

Trener crnogorske maratonke Drago Musić kazao je da se Perunović nije pripremala za nastup u Beogradu.

"Iz punog zimskog treninga je nastupila, nijesmo se pripremali za EP u krosu. Odlučili smo se da trči zbog jubileja, 20 godina krosa Evrope i da Crna Gora prvi put ima svog predstavnika", kazao je Musić u izjavi dostavljenoj agenciji MINA.

Zlatnu medalju osvojila je Francuskinja Sofi Duart, koja je trku na osam hiljada metara završila za 26 minuta I 34 sekunde.

Ona je trijumfovala ispred Britanke Džeme Stil (26:39) i Dulse Feliks iz Portugala (26:41).

Kros Evrope je održan na Ušću, a učestvovalo je 570 takmičara iz 37 zemalja Evrope.