Luka Bar dobila gradski derbi, sjutra odluka o jesenjem prvaku

Odbojkašice Luke Bar savladale su večeras Galeb 3:0 (25:16, 25:22, 25:19), u utakmici 7.kola Prve ženske lige
Ažurirano: 30.11.2013. 18:51h

Gradski derbi pripao je starijem barskom klubu - odbojkašice Luke Bar savladale su večeras Galeb 3:0 (25:16, 25:22, 25:19), u utakmici 7.kola Prve ženske lige.

Luka Bar je, tako, nanijela prvi poraz Galebu u prvenstvu, a svojim šestim trijumfom izabranice Vladimira Milačića su trenutno preuzele prvo mjesto na tabeli sa 18 bodova. Galeb je ostao na 17.

Odluka o jesenjem prvaku je, tako, odložena za sjutra, kada se igra i podgorički gradski derbi između Morače i Budućnosti Zetatrans (18 časova, sala OŠ "Radojica Perović).

Budućnost Zetatrans trenutno ima 15 bodova i potrebna joj je maksimalna pobjeda da bi se na tabeli potpuno izjednačila sa Lukom Bar, računajući i set-količnik.

U tom slučaju, jesenjeg prvaka bi odlučivao poen-količnik. Ako Morača osvoji barem set protiv Budućnosti, onda će Luka Bar biti najbolja u jesenjoj polusezoni.

U drugom meču današnjeg programa, Budva je kod kuće savladala Nikšić 3:1 (20:25, 25:19, 25:18, 25:12). Budvanke su zabilježile drugu pobjedu, a "fenjeraš" Nikšić i sedmi poraz.

U petak je AOK Rudar savladao u Pljevljima ekipu Gimnazijalca 3:0 (25:15, 25:16, 25:13).