ODLUKA U DECEMBRU

Ivović, Radičević, Bulatović, Dubljević kandidati za sportistu Balkana

Najbolji sportista Balkana biće proglašen na ceremoniji krajem decembra u Sofiji
131 pregleda 2 komentar(a)
Katarina Bulatović i Jovanka Radičević, Foto: Savo Prelević
Katarina Bulatović i Jovanka Radičević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 27.03.2019. 23:37h

Crna Gora će imati četiri kandidata prilikom izbora najboljeg sportiste Balkana u 2013. godini, u tradicionalnoj anketi bugarske novinske agencije BTA.

Na spisku su vaterpolista Pro Reka i reprezentacije Crne Gore Aleksandar Ivović, rukometašice Vardara, odnosno mađarskog Đera Jovanka Radičević i Katarina Bulatović, te košarkaška reprezentativka Jelena Dubljević, članica ruske Nadežde Orenburg.

Najbolji sportista Balkana u 2013. godini, u tradicionalnom 41. izboru BTA, biće proglašen na ceremoniji krajem decembra u Sofiji.

Ostali kandidati u izboru za sportistu Balkana:

Srbija: Novak Đoković (tenis), Asmir Kolašinac, Emir Bekrić, Ivana Španović i Mihail Dudaš (atletika), Branislav Ivanović (fudbal), Dalma Benedek-Ružičić (kajak), Nenad Beđik/Nikola Stojić (veslanje), Ana Bajić (tekvondo), Aleksandar Atanasijević (odbojka).

Albanija: Iltjan Nika (biciklizam), Lorik Cana (fudbal), Danijel Godeli (dizanje tegova), Romela Begaj (dizanje tegova).

Bosna i Hercegovina: Hamza Alić (atletika), Edin Džeko (fudbal), Danijel Šarić (rukomet) Mirza Teletović (košarka).

Bugarska: Ivo Angelov (rvanje), Ivet Lalova (atletika), Kubrat Pulev (boks), Grigor Dimitrov (tenis), Ivan Markov (dizanje tegova), Milka Maneva (dizanje tegova), Silvija Miteva (ritmička gimnastika).

Hrvatska: Sandra Perković (atletika), Ivica Kostelić (skijanje), Mario Mandžukić (fudbal), Bojan Bogdanović (košarka), Domagoj Duvnjak (rukomet), Anton Glasnović (streljaštvo), Sandro Sukno (vaterpolo), Tan Ruivu (stoni tenis), Ana Zaninović (tekvondo).

Grčka: Vasilis Spanulis (košarka), Spiridon Janiotis (daljinsko plivanje), Aikaterini Nikolaidu (veslanje), Vasiliki Vugiuka (mačevanje), Marija Prevolaraki (rvanje), Ilijas Ilijadis (džudo), Panajotis Jonis (stoni tenis), Konstantinos Mitroglu (fudbal).

Makedonija: Pero Antić (košarka), Kiril Lazarov (rukomet), Goran Pandev (fudbal), Agim Ibraimi (fudbal).

Rumunija: Simona Halep (tenis), Larisa Jordače (gimnastika), Tiberiu Dolničeanu (mačevanje), Ana Marija Branza (mačevanje), Irina Laurik/Bjanka Pleskaa (kajak), Flavijus Koči (gimnastika), Andrea Stefanija Čitu (džudo), Roksana Kogijanu/Nikoleta Albu (veslanje), Kristina Grigoras/Andrea Bogijan (veslanje).

Turska: Taha Akgul (rvanje), Riza Kajalp (rvanje), Jusuf Dikeč (streljaštvo), Ilham Tanui Ozbilen (atletika), Nevrije Jilmaz (košarka), Birsel Vardari (košarka), Čigdem Ozjaman (streljaštvo), Ebru Sahin (džudo), Belkis Zehra Kaja (džudo).