Biegun pobijedio u vjetrovitom Klingentalu

Krištof Biegun, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.11.2013. 17:54h

Poljak Krištof Biegun pobjednik je prvog takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u njemačkom Kligentalu.

Jak vjetar onemogućio je održavanje druge serije, pa je za pobjednika proglašen najbolji iz prvog dijela takmičenja.

Biegun je do prve pobjede u Svjetskom kupu došao skokom od 142,5 metara i zbirom od 135,8 bodova.

Njemac Andreas Vilinger osvojio je drugo mjesto skokom od 132 metra, za koje je dobio 132,8 bodova.

Slovenac Jurij Tepeš završio je na trećem mjesti skokom od 134,5 metara i zbirom od 131,4 boda.

Japanac Taku Takeuči osvojio je četvrto mjesto (132,5), dok je peti bio Poljak Peter Žila (136).

Organizator je zbog vjetra više puta pomjerao start takmičenja i na kraju bio primoran da ga prekine prije nego što su svi takmičari završili nastup.

Najbolji iz prošle sezone, Norvežanin Anders Bardal i Austrijanac Gregor Šlirencauer, nijesu nastupili u Kligentalu.

Svjetski kup biće nastavljen u petak u Kusamu.