Dedeić sedmi na svijetu

Rijad Dedeić nastupio je danas u kategoriji do 81 kilogram i u konkurenciji 60 boraca osvojio je sedmo mjesto
87 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 25.10.2013. 17:30h

Crnogorski džudisti nijesu uspjeli da osvoje medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Ljubljani, ali daleko od toga da su razočarali. Posljednji od trojice naših reprezentativaca, Rijad Dedeić nastupio je danas u kategoriji do 81 kilogram i u konkurenciji 60 boraca osvojio je sedmo mjesto.

Mladi džudista rožajskog Ibra je furiozno krenuo na tatamiju četiri, pošto je iponom nakon 2,43 minuta pobijedio Ukrajinca Viktora Makuhu. Potom je iponom dobio i Australinjanca Darena Rodžersa, koji mu je sedam sekundi manje stajao na tatamiju. U trećem kolu Dedeić je iponom nakon 3,25 minuta u teškoj borbi pobijedio i Slovaka Filipa Stancela. U borbi za pobjedu na četvrtom tatamiju i ulazak u polufinale Dedeić je nakon četiri minuta velike borbe na dva bacanja poražen od Njemca Robina Gučea.

U prvom kolu repasaža Dedeić je iponom izgubio od osvajača bronzane medalje, Azerbejdžanca Mamadlija Mehdijeva.

Juče su se od takmičenja oprostili Nikola Gušić do 66 kilograma i Edvin Kalač do 73 kilograma. Gušić je zabilježio dvije, a Kalač pobjiedu u Ljubljani.

Na juniorskom prvenstvu u Ljubljani nastupilo je 611 takmičara iz 75 zemalja.