Aćimić šampion CEZ-a

Cnogorski automobilista Jovan Aćimić pobjednik je CEZ-a u klasi CN – E2/ SC 3000, pošto je trijumfovao u svim trkama
109 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 13.10.2013. 20:11h

I na posljednjoj trci ovogodišnjeg prvenstva Centralno - evropske zone (CEZ, u brdskoj trci Ćividale - Kastelmont pobijedio je crnogorski automobilista Jovan Aćimić.

Iako su djelovi staze ostali vlažni nakon jučerašnje kiše, Aćimić je briljirao na stazi prepunoj krivina i potvrdio apsolutnu dominaciju u svojoj klasi. Vozač AMSK "Blažo Smiljanić, pobijedio je u svim trkama ove sezone, a i danas je bio drugi u generalnom poretku, iako su mu konkurentim imali neuporedivo brže i snažnije automobile.

Aćimić je i prije posljednje trke u Italiji obezbijedio pobjedu u klasi CN – E2/ SC 3000, a drugu trku zaredom bio je drugi u generalnom poretku i to s automobilom starim 11 godina i sa 386 konjskih snaga, dok su konkurenti vozili automobile od 500 konjskih snaga.

Aćimić je ove sezone bio jedini učesnik CEZ-a, i pobjedama na svim trkama ostavrio pravo učešća u Evropskom šampionatu, i ukoliko mdonbije podršku sponzora u njemuće se takmičiti sljedeće godine.