Budvanska rivijera bolja i od Dobruđe, sa Vojvodinom za 1. mjesto

Nakon jučerašnje pobjede protiv Levskog (3:1), izabranici Siniše Reljića su danas savladali još jedan bugarski tim, Dobruđu sa 3:0 (27:25, 25:20, 25:16).
Vojin Ćaćić, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 12.10.2013. 21:59h

Odbojkaši Budvanske rivijere i domaće Vojvodine igraće sjutra za prvo mjesto na „Memorijalu Žarko Petrović“, koji se tradicionalno održava u Novom Sadu, u znak sjećanja na nekadašnjeg srednjeg blokera Vojvodine i reprezentacije Jugoslavije.

To je epilog prva dva dana turnira, tokom kojih su Rivijera i Vojvodina upisali po dvije pobjede.

Crnogorski šampion je dobro počeo meč (8:5), ali je tim iz Dobriča požrtvovanom igrom uspio da preokrene na 16:11 i 21:18. Iako još nijesu potpuno uigrani, Budvani su zahvaljujući iskustvu u finišu seta preokrenuli i poveli 1:0.

U drugom i trećem setu dileme nije bilo, a Budvani sun a kraju bili bolji u svim elementima (napad 42 – 31 poen, asevi 5-1, prijemu servisa), osim na bloku (8-9).

Starteri za Rivijeru bili su tehničar Falaski, korektor Minić, primači Ćaćić i Marko Bojić, srednji blokeri Šuljagić i Marković, te libero Rašović. Srednjak Ječmenica je u igru ulazio u sva tri seta, a korektor Slobodan Bojić u trećem.

Najbolji poenter u budvanskom timu bio je Marko Bojić (bio je i najviše opterećen servisom protivnika) sa 15 poena, Minić je dodao 14, Ćaćić 12, Marković 6, Šuljagić 5, te Falaski 3. U Dobruđi Jordan Željaskov imao najviše poena (10), a četiri poena je uzeo i bivši igrač Budvana, Jovan Ćulafić.

Vojvodina je u drugom meču savladali Levski 3:1 (25:19, 19:25, 25:23, 25:19).

Meč za prvo mjesto igra se u nedjelju u podne.