Fetel najbrži u Južnoj Koreji

1 komentar(a)
Sebastijan Fetel, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.10.2013. 09:14h

Vozač Red bula, Njemac Sebastijan Fetel, pobjednik je Velike nagrade Južne Koreje, 14. trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1 koja je danas vožena u Jeongamu.

Fetel, koji je startovao sa pol pozicije, do osme pobjede ove sezone, 34. u karijeri, došao je u vremenu sat, 43 minuta, 13 sekundi i 70,1 stotinku.

Branilac trofeja ove sezone pobijedio je i u Maleziji, Bahreinu, Kanadi, Njemačkoj, Belgiji, Italiji i Singapuru.

Finac Kimi Raikonen u Lotusu osvojio je drugo mjesto, treći je bio njegov klupski drug, Francuz Roman Grožan, a četvrti Njemac Nikolas Hilkenberg u Zauberu.

Britanac Luis Hamilton u Mercedesu osvojio je peto mjesto, šesti je bio Španac Fernando Alonso u Ferariju, a sedmi Njemac Niko Rozberg u Mercedesu.

Bodove su još osvojili Britanac Dženson Baton u Meklarenu, vozač Feraija, Brazilac Felipe Masa i

Meksikanac Serhio Peres u bolidu Melklarena.

Fetel je vodeći u plasmanu vozača sa 272 boda.