Radović izgubio i treći meč

Ažurirano: 30.09.2013. 19:01h

Crnogorski stonoteniser Filip Radović poražen je večeras od Britanca Majkla Dejbela 3:1 (11:6, 8:11, 11:8 i 11:8), u trećem kolu Evropskog prvenstva za osobe sa invaliditetom u italijanskom Linjanu.

Radović je ranije izgubio sve šanse za plasman u osminu finala, a takmičenje u grupi završio je sa tri poraza i jednim osvojenim setom.

Talentovani crnogorski stonoteniser, koji iako trinaestogodišnjak nastupa u seniorskoj konkurenciji, u prva dva kola poražen je od Čeha Ivana Karabeka 3:0 i Rusa Vladimira Glazova 3:0.

Dejbel je večerašnjim trijumfom izborio plasman u osminu finala.

Trener crnogorskog takmičara Čedomir Damjanović kazao je da je generalno zadovoljan Filipovim nastupom u Linjanu.

"Prije svega zadovoljan sam zbog činjenice da se i kao trinaestogodišnjak na momente ravnopravno nosio sa velikim šampionima. Siguran sam da smo na tako velikom takmičenju dostojanstveno prezentovali Crnu Goru i naš paraolimpijski pokret", kazao je Damjanović agenciji MINA.