Gušiću bronza na Evropskom kupu, Akademik najbolji u zemlji

Nikola Gušić je sa tri pobjede osvojio bronzanu medalju na Evropskom kupu u Beogradu
1 komentar(a)
Ažurirano: 29.09.2013. 18:58h

Džudista Akademika Nikola Gušić osvojio je bronzanu medalju na Evropskom kupu, "Srbija open" u Beogradu. Na turniru je nastupilo 205 takmičara iz 21 zemlje, od toga 156 u muškoj konkurenciji.

Gušić je do trećeg mjesta u kategoriji do 66 kilograma došao pobjedama nad Britancem Vadelom, Slovencem Gombocom i Poljakom Betom, a sjajnijeg odličja koštao ga je neuspjeh u borbi sa Francuzom Karimom.

Osim Gušića, u Beogradu je do 90 kilograma nastupio Dimitrije Vukotić, a do 100 kilograma Nikola Vulević, i obijica su bili sedmi.

Istovremeno u Rožajama su članovi nikšićkog Akademika dominirali na Prvenstvu Crne Gore za mlađe seniore. Od 13 kategorija, Akademik je osvojio deset tizula državnog prvaka u konkurenciji još sedam klubova: Tivat, Onogošt,

Zeta, Kotor, Milenijum, Favorit i Ibar.

Novi prvaci - muškarci: do 60 kg Vuk Nikčević, -66 kg Novo Raičević, -73 kg Edvin Kalač (Ibar), -81 kg Mirko Manojlović, -90 kg Jovan Peković, -100 kg Nemanja Kalpaćina (Tivat), preko 100 kg 100 kg Lazar Daković. Džudistkinje: -52 kg Božica Đurđevac, 57 kg Sara Božović, -63 kg Tanja Božović, -70 kg Jovana Peković, -78 kg Anđela Džaković, preko 78 kg Jovana Nikić (Onogošt).