Radulović iponom do trofeja

On je večeras u fialnom meču savladao Francuza Žan-Sebastijena Bonvoizoa. Do pobjede je došao iponom, poslije samo 28 sekundi meča
10 komentar(a)
Ažurirano: 15.09.2013. 18:04h

Crnogorski džudista Marko Radulović pobjednik je gran prija u Rijeci, u kategoriji preko 100 kilograma.

On je večeras u fialnom meču savladao Francuza Žan-Sebastjana Bonvazoa. Do pobjede je došao iponom, poslije samo 28 sekundi meča.

Radulović je na putu do finala eliminisao Estonca Juhana Metisa, Rusa Soslana Bostanova i u polufinalu Slovenca Matjaža Ceraja.

Bronzane medalje osvojili su Rusi Bostanov i Sergej Andrejev.

U kategoriji do 81 kilogram Srđan Mrvaljević zaustavljen je u 2. kolu, dok je na startu eliminisan Mladen Mišurović do 100 kilograma.

Mrvaljević je u 1. kolu savladao Slovaka Matuša Miličovskog, a u narednoj rundi takmičenja eliminisao ga je Portugalac Karlos Luš, koji je poražen u finalu od Mađara Saboa Križana.

Mišurović je u prvom kolu poražen od Stefana Jurišića iz Srbije. Na startu takmičenja juče su zaustavljeni i Nikola Gušić i Tanja Božović.

Gušić je u kategoriji do 66 kilograma poražen od Gvang-Hjon Čoija iz Južne Koreje, dok je od Božović bolja bila predstavnica Kosova, Nora Đakova.

Gran pri u Rijeci okupio je 203 takmičara iz 36 država.