Pešić srebrni na Igrama Frankofonije

Pešić je nastup završio sa 7.636 bodova i za 114 bodova popravio lični i nacionalni rekord.
Darko Pešić, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 14.09.2013. 18:37h

Crnogorski atletičar Darko Pešić osvojio je srebrnu medalju u desetoboju na Igrama Frankofonije u Nici i postavio novi crnogorski rekord.

Dosadašnji rekord, koji je bio u njegovom vlasništvu, iznosio je 7.522 boda, a postignut je na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Tampereu.

Pešić je trku na 100 metara završio za 11,33 sekunde, skočio je u dalj 7,15 metara, kuglu je bacio 15,11 metara, a u skoku u vis ostvario je rezultat 201 centimetar.

Trku na 400 metara završio je za 50,95 sekundi, na 110 metara sa preponama ostvario je rezultat

14,91 sekundu, dok je disk bacio 47,76 metara.

U skoku s motkom preskočio je 410 centimetara, koplje je bacio 57,76 metara, dok je trku na 1500 metara istrčao za četiri minuta, 35 sekundi i 57 stotinki.

Tradicionalne 7. Igre Frankofonije, francuskog govornog područja, okupile su više stotina sportista iz 40 država.