Jamajčani osvojili zlato u štafeti 4x100

72 pregleda 0 komentar(a)
Jamajka, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.08.2013. 16:08h

Atletičari Jamajke osvojili su danas zlatnu medalju u štafeti 4x100 metara na Svjetskom prvenstvu u Moskvi.

Štafeta Jamajke u sastavu Nesta Karter, Kemal Bejli-Kol, Nikel Ašmeade i Usein Bolt je ostvarila rezultat od 37 sekundi i 36 stotinki.

Bolt je tako osvojio i treću zlatnu medalju na SP u Moskvi, nakon što je pobijedio i u trkama na 100 i 200 metara.

Njemu je ovo ukupno osmo zlato na svjetskim prvenstvima i tako je, uz dva srebra, postao najtrofejniji atletičar u istoriji.

Bolt je prvo mjesto preuzeo od legendarnog Karla Luisa, koji je osvojio takođe osam zlatnih, te po jednu srebrnu i bronzanu medalju na svjetskim prvenstvima.

Drugo mjesto u štafeti danas je pripalo SAD koje su nastupile u sastavu: Čarls Sajmon, Majk Rodriges, Rakim Salam i Džastin Getlin.