PLANINSKI BICIKLIZAM

Ciklomontu pet zlatnih medalja, Mulić najbolji pojedinac

U konkurenciji 56 najboljih crnogorskih biciklista najuspješniji su bili biciklisti bjelopoljskog Ciclomonta, koji su osvojili pet zlatnih medalja
118 pregleda 0 komentar(a)
27.03.2019. 22:07h

Bjelopoljac Demir Mulić iz Ciklomonta bio je najbolji pojedinac šampionat Crne Gore u planinskom biciklizmu za 2013. godinu, koji je u nedjelju održan na “Kraljevskoj eko-stazi” poznatog bjelopoljskog izletišta “kisjele vode”.

Mulić je osvojio dvije zlatne medalje u najjačim kategorijama (Under–23 i “Elite”).

U konkurenciji 56 najboljih crnogorskih biciklista, koji su se nadmetali u devet starosnih kategorija (od “pionira” do “elite”), najuspješniji su bili biciklisti bjelopoljskog Ciclomonta, koji su u sedam licenciranih kategorija osvojili pet zlatnih medalja.

Bjelopoljci su, takođe, osvojili četiri srebrne i tri bronzane medalje, odnosno ukupno 12 odličja.

Nikšićki Nik bajk je osvbojio sa tri zlatne i jednu bronzanu medalju. Nikšićani su pobijedili u obje hobi kategorije, a odličnom vožnjom i ubjedljivom pobjedom, u juniorskoj konkurenciji, istakao se Nikšićanin Boban Despotović.

Istakao se 51-godišnji Baranin Ranko Džajić iz Dif bajka koji je ubjedljivo pobijedio u kategoriji “Masters”.

Rezultati - Staza kružna- dužina kruga 6000 metara

Kategorija „Hobi fun“ 1 krug

1. Milorad Nikčević Nik-Bike Nikšić 25:10

2. Ivan Nikčević Nik-Bike Nikšić 27:59

3. Predrag Šunjevarić Ciclomont Bijelo Polje 33:18

4. Eldin Idrizović Ciclomont Bijelo Polje 37:06

5. Dražen Božović Nik-Bike Nikšić 37:08

6. Vladimir Popović Ciclomont Bijelo Polje 39:40

Kategorija „Hobi sport“ 2 krug 12 km

1. Danilo Janjušević Nik-Bike Nikšić 51:53

2.Aleksandar Sošić Ciclomont Bijelo Polje 54:23

3. Roberto Bruneti Mornar- Bar 1:00,55

4. Ivan Arčon Mornar-Bar DNF

Kategorija „pioniri“ 1 krug 1,5 km

1. Rijad Gorčević Ciclomont Bijelo Polje 09:27

2. Ognjen Medenica Ciclomont Bijelo Polje 09:48

3. Halid Kolić Ciclomont Bijelo Polje 10:24

4. Miloš Trifunović Mornar Bar 10:26

5. Marko Kaludjerović Mornar Bar 11:24

6. Vasilije Šunjevarić Ciclomont Bijelo Polje 14:49

7. Ivan Cimbaljević Nik-Bike Nikšić 15:30

8. Adrijan Štulić Ciclomont Bijelo Polje 18:47

Kategorija „mlađi kadeti“ 2 krug 12 km

1. Boris Kovačević Ciclomont-Bijelo Polje 47:29

2. Redžo Stanić Ciclomont- Bijelo Polje 49:47

3. Nemanja Barjaktarović Mornar Bar 52:52

4. Aleksej Palitsin Mornar Bar 01:05,33

5. Dragutin Trifunović Mornar Bar -1 krug

Kategorija „kadeti“ 3 kruga 18 km

1. Milija Gojak Ciclomont –Bijelo Polje 1:10,22

2. Luka Belada Nik-Bike Nikšić 1:12,24

3. Stefan Bajčeta Mornar-Bar 1:17,15

4. Dalibor Čanović Ciclomont Bijelo Polje DNF

5. Ferid Ciriković Ciclomont BijeloPolje DNF

Kategorija „juniori“ 4 kruga 24 km

1. Boban Despotović Nik-Bike Nikšić 01:35,32

2. Dino Ramović Ciclomont Bijelo Polje 01:40,14

3. Armin Mulić Ciclomont Bijelo Polje 01:43,50

4. Luka Daković Nik-Bike Nikšić 02:05,02

5. Emir Ramović Kraljevski klub Bijelo Polje DNF

Kategorija „Under-23“ 5 krugova 30 km

1. Demir Mulić Ciclomont Bijelo Polje 01:41,53

2. Igor Đapić Nik-Bike Nikšić 01:53,22

3. Zoran Vujović Perun Nikšić 01:55,20

4. Miloš Mikić Mornar Bar 02:01,20

5. Miloš Nikčević Nik Bike -2 kruga

6. Novak Đinovic Dif Bike -2 kruga

7. Darko Golović Nik Bike -4 kruga

8. Vladimir Svrkota Nik Bike-4 kruga

Kategorija „Elite“ 5 krugova 30 km

1. Demir Mulić Ciclomont Bijelo Polje 01:41,53

2. Radosav Bezmarević Nik-Bike Nikšić 01:48,43

3. Igor Đapić Nik-Bike Nikšić 01:53,22

4. Zoran Vujović Perun Nikšić 01:55,20

5. Miloš Mikić Mornar Bar 02:01,20

6. Dragan Jašović Tempo Podgorica 02:04,15

7. Miloš Nikčević Nik Bike -2 kruga

8. Novak Đinović Dif Bike -2 kruga

9. Darko Golović Nik Bike -4 kruga

10. Vladimir Svrkota Nik Bike -4 kruga

Kategorija „Masters“ 2 kruga 12 km

1. Ranko Džajić Dif Bike Bar 0:58,43

2. Saša Jovović Perun Nikšić 1:01,55

3. Aleksandar Trifunović Mornar Bar 1:03,47

4. Slavko Bakoč Nik- Bike Nikšić 1:18,58

5. Zoran Cimbaljević Nik-Bike Nikšić 1:13,06