Ćetković i Ena Balijagić postavili nove nacionalne rekorde

Šćepanović je novi juniorski rekorder Crne Gore na 200 metara, a trku je završio za 22,20 sekundi. Balijagić je postavila rekord za pionire na 200 metara, sa rezultatom 27 sekundi i 51 stotinku
3 komentar(a)
Ažurirano: 09.06.2013. 14:42h

Član Atletskog kluba Nikšić, Šćepan Ćetković i Ena Balijagić iz bjelopoljskog Jedinstva postavili su nacionalne rekorde na pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Crne Gore u Baru.

Šćepanović je novi juniorski rekorder Crne Gore na 200 metara, a trku je završio za 22,20 sekundi.

Balijagić je postavila rekord za pionire na 200 metara, sa rezultatom 27 sekundi i 51 stotinku.

Ona je juče postavila rekord i na 100 metara, u konkurenciji mlađih pionira.

Ćetković i Kristina Dubak iz AK Nikšić (25,70) bili su najbolji na 200 metara, a na 400 sa preponama članoovi Lovćena Darko Perišić (58,19) i Katarina Ćuković (1:10,28).

Prvaci Crne Gore na 800 metara postali su članovi AK Nikšića, Goran Ivanović i Slađana Perunović (2:14,93). Perunović je bila najbolja i na hiljadu i po i tri hiljade metara stipl.

U trci na tri hiljade u konkurenciji seniora pobijedio je Dragoljub Koprivica iz Mornara (9:25,8), dok je zlatno odličje na tri hiljade stipl osvojio Stojan Vujadinović iz PG maratona (10:19,8).

U skoku u dalj pobijedila je Anđela Drobnjak iz Jedinstva (5,34), u troskoku Kristijan Matković iz Lima (13,85), a u visu Tamara Vojvodić-Simić iz AK Bar (150).

U bacanju diska trijumfovali su Nikola Komatina iz Lima (41,27) i Marija Bogavac iz AK Tara (40,90), a u bacanju kladiva njena klupska drugarica Sandra Bogavac (35,75) i Luka Furtula iz Tare (31,68).

Oba takmičarska dana nastupilo je preko 100 takmičara iz 12 crnogorskih klubova: Mornar, Lovćen, Nikšić, Tara, Jedinstvo, Bar, Podgorički maraton, Budućnost, Lim i Rudar.

Učestvovali su i klubovi ZETA 2012 i Sanja, čiji su takmičari odlukom delegata ASCG za takmičenje Sava Pavlovića učestvovali van konkurencije.

Prvenstvo Crne Gore je izborno za sastav atletske reprenzetacije Crne Gore za četvrto ekipno prvenstvo Evrope - treće lige, koje će 22. i 23. juna biti održano u slovačkoj Banjskoj Bistrici.