Rozberg pobijedio u Monte Karlu

Branilac trofeja, Njemac Sebastijan Fetel u Red bulu, osvojio je drugo mjesto, dok je treći bio njegov klupski drug, Australijanac Mark Veber.
1 komentar(a)
Niko Rozberg, Foto: Beta AP
Ažurirano: 26.05.2013. 15:04h

Vozač Mercedesa, Njemac Niko Rozberg, pobjednik je šeste trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1 koja je za Veliku nagradu Monaka vožena danas u Monte Karlu.

Rozberg, koji je startovao sa pol pozicije, do prve pobjede ove sezone, ukupno druge u karijeri, došao je u vremenu sat, 36 minuta, 26 sekundi i 92,9 stotinki.

U karijeri ima i prošlogodišnji trijumg u Šangaju za VN Kine.

Britanac Luis Hamilton u Mercedesu osvojio je četvrto mjesto, na petom mjestu završio je Adrian Sutil u bolidu Fors Indije, šesti je bio Britanac Dženson Baton u Meklarenu, a sedmi Španac Fernando Alonso u Ferariju.

Bodove su još osvojili Žan Erik Verne u bolidu Toro rosa, Britanac Pol di Resta u Fors Indiji i Kimi Raikonen u Lotusu.

Fetel je vodeći u plasmanu vozača sa 107 bodova. Raikonen je drugi sa 86, dok je treći Alonso sa 78 bodova.

Red bul zauzima čelnu poziciju u plasmanu konstruktora sa 164 bodova.

Lotus je drugi sa 131, a treći Ferari sa 117 bodova.