Inčaustiju 16. etapa, Nibali i dalje prvi u ukupnom plasmanu

Španski biciklista Benat Inčausti pobijedio je danas u 16. etapi Djira d'Italije, vođstvo u ukupnom plasmanu sačuvao je Vićenco Nibali, a trka je ušla u svoju posljednju nedjelju.
Benat Inčausti, Foto: Beta AP
Ažurirano: 21.05.2013. 22:05h

Španski biciklista Benat Inčausti pobijedio je danas u 16. etapi Đira d'Italije, dok je vođstvo u ukupnom plasmanu sačuvao je Vinćenco Nibali.

Inčausti je brdovitu dionicu od 238 kilometara između francuskog Valoara do italijanske Ivree prešao za pet sati, 52 minuta i 48 sekundi, pobijedivši u posljednjem sprintu Tanela Kangerta i Pžemislava Njemeca.

Nibali je zadržao vođstvo od minut i 26 sekundi prednosti nad Kadelom Evansom i ostao je na dobrom putu da prvi put osvoji najveću biciklističku trku iz svoje zemlje.