Trijumf Danija Pedrose

Vozač Honde, Španac Dani Pedrosa pobijedio je danas u trci svejtskog Moto gran pri šampionata u francuskom Le Manu
Dani Pedrosa, Foto: Motogp.com
Ažurirano: 19.05.2013. 16:30h

Vozač Honde, Španac Dani Pedrosa pobijedio je danas u trci svejtskog Moto gran pri šampionata u Le Manu, u Francuskoj i preuzeo je vođstvo u generalnom plasmanu.

Pedrosa je trku završio za 49 minuta, 17 sekundi i 707 stotinki i tako zabilježio drugu pobjedu u sezoni.

Iza njega plasirao se Britanac Kal Kračlou iz Jamahe, sa nešto manje od pet sekundi zaostatka. On je učestvovao u trci uprkos tome što je tokom treninga povrijedio nogu.

Hondin Vozač Mark Markes iz Španije zauzeo je treće mjesto sa skoro sedam sekundi zaostatka za pobednikom.

Aktuelni svjetski šampion, Španac Horhe Lorenco iz tima Jamahe trku je završio na sedmom mjestu, dok je devetostruki svjetski prvak, talijan Valentino Rosi, koji takođe vozi za Jamahu, trku završio na 12. mjestu.

Pedrosa je pobjedom preuzeo prvo mjesto u generalnom poretku sa 83 boda, Markes je drugi sa šest bodova manje, a Lorenco je treći sa 66 bodova.