Belkovu deveta etapa, Nibali zadržao rozu majicu

Maksim Belkov, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.05.2013. 17:19h

Ruski biciklista Maksim Belkov pobijedio je danas u devetoj etapi biciklističke trke “Điro d'Italija”, dok je vođstvo u generalnom plasmanu zadržai Vinćenco Nibali.

Belkov je vozač Kaćuše, a vlažnu i brdovitu dionicu od San Sepokra do Firence, dugačku 170 kilometara, prešao je za četiri sata, 31 minut i 31 sekundu.

On je tako pobijedio Karlosa Betankura za 44 sekunde, poslije dugačkog solo odvajanja.

Ovo je 28-godišnjem Belkovu prva pobjeda na grand turu, a do nje je došao pošto je napao 50 kilometara od cilja.

Nibali je završio na 10. mjestu i zadržao rozu majicu za lidera u ukupnom plasmanu.

Branilac titule Rajder Hesjedal je ispao iz prvih 10 i sada zaostaje više od tri minuta za Nibalijem.