Marina Raković osvojila bronzu

50 pregleda 0 komentar(a)
Marina Raković, Foto: Fejsbuk, Fejsbuk
Ažurirano: 11.05.2013. 10:17h

Karate reprezentativka Crne Gore Marina Raković osvojila je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Ona je danas u meču za treće mjesto u borbama, u kategoriji do 68 kilograma, pobijedila Hrvaticu Ivonu Tubić 4:0.

To je njeno drugo bronzano odličje sa šampionata Evrope u karijeri, nakon što je bila treća i prošle godine na Tenerifama.

Raković je u četvrtak u prvom kolu pobijedila Norvežanku Gitu Brunštad 3:0, u drugom Holanđanku Lidiju Mozel 2:0, a u trećem Njemicu Mariju Veis 1:0.

U polufinalu poražena je od Austrijanke Alese Bušinger.

Selektor ženske karate reprezentacije Crne Gore Slavenko Bajić kazao je da je Marina Raković osvajanjem bronzane medalje dokazala da pripada samom vrhu evropskog i svjetskog karatea.

On je kazao da je crnogorskoj reprezentativki finale izmaklo najviše zbog nedostatka sportske sreće.

"Meč za bronzanu medalju odradila je bez greške, sve taktičke zamisli sprovedela je do kraja. Čestitam Marini i nadam se da će nas brzo obradovati i sjajnijim odličjem sa evropskog ili svjetskog prvenstva", kazao je Bajić agenciji MINA.

Bez medalje ostao je Almir Cecunjanin u kategoriji preko 84 kilograma, nakon što je danas u meču za treće mjesto poražen od Njemca Džonatana Horne 3:0.