ČETIRI NOVA IMENA

Racković saopštio širi spisak za kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Na spisku su četiri nove igračice u odnosu na prethodnu akciju, Danijela Džaković, Tamara Kovačević, Marija Sandić i Dragana Vulević.
84 pregleda 2 komentar(a)
Odbojkašice Crne Gore, Foto: Cev.lu
Odbojkašice Crne Gore, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 29.04.2013. 18:43h

Selektor odbojkašica Crne Gore Vladimir Racković saopštio je danas širi spisak igračica koje konkurišu za sastav koji će igrati kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje se održava u Italiji 2014 godine.

Na spisku od 21 igračice su četiri nove igračice u odnosu na prethodnu akciju, primačice servisa Danijela Džaković (Rudar), Tamara Kovačević (Luka Bar), srednja blokerka Marija Sandić i libero Morače Dragana Vulević.

Za Sandić je to povratak u reprezentaciju kod Rackovića, dok će ostale tri igračice, ako dobiju šansu, debitovati.

Crna Gora će biti domaćin kvalifikacione grupe A, a mečevi protiv Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Makedonije igraće se od 24. do 26. maja u Herceg Novom, u SC “Igalo”.

Prvoplasirane iz svih kvalifikacionih grupa idu direktno u treću rundu kvalifikacija (3 – 5. januar 2014. godine), dok će šest drugoplasiranih ekipa (grupe od A do F), igrati u drugom kolu kvalifikacija, koje je na programu od 2. do 6. oktobra.

Prve dvije i/ili trećeplasirana ekipa sa kvalifikacionog turnira drugog kola (zavisno od toga koliko mjesta treba popuniti u narednoj rundi) idu u treću rundu kvalifikacija.

U trećoj rundi kvalifikacija, u koju će se uključiti po 12 najboljih reprezentacija sa rang lige evropskih zemalja zaključno sa 1. januarom 2013. godine, biće formirano po pet grupa od po četiri selekcije. Na šampionat svijeta plasiraće se grupa i dvije najbolje drugoplasirane selekcije.

Osim domaćina Poljske, vizu za naredni šampionat svijeta izboriće i finalisti prvenstva Evrope, koje je na programu u septembru ove godine.

Inače, okupljanje dama je 9. maja u prostorijama Odbojkaškog saveza Crne Gore, nakon čega se ekipa seli za Herceg Novi gdje će odraditi pripreme.

Osim Rackovića, u stručnom štabu su još pomoćnik Ognjen Babalj, doktor Kenan Katana i statističar Pavle Drecun.

Kvalifikacione grupe

Grupa A: Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora (domaćin), Makedonija

Grupa B: Israel, Bjelorusija (domaćin), Finska, Danska

Grupa C: Belgija (domaćin), Portugal, Švajcarska, Sjeverna Irska

Grupa D: Ukrajina (domaćin), Mađarska, Albanija, Moldavija

Grupa E: Slovačka (domaćin), Grčka, Austrija, Lihtenštajn

Grupa F: Estonija, Island, Letonija (domaćin), Litvanija

Grupa G: Luksembourg, Kipar, San Marino, Malta (domaćin), Škotska

SPISAK

Tehničari

1. Evgenija Milivojević (Luka Bar)

2. Marija Đonović (Morača)

3. Marija Bojović (Budućnost Zetatrans)

Primači

4. Tatjana Bokan (Miluz, Francuska)

5. Ksenija Ivanović (Visbaden, Njemačka)

6. Dragana Peruničić, Budućnost Zetatrans

7. Jelena Cvijović (Dinamo Azotara, SRB)

8. Milana Rovčanin (Budućnost Zetatrans)

9. Danijela Džaković (Rudar)

10. Tamara Kovačević (Luka Bar)

Srednji blokeri

11. Ana Otašević (Pauer kets Dudingen, Švajcarska)

12. Jelena Rosić (Luka Bar)

13. Tijana Jakić (Morača)

14. Marija Sandić (Primaria Blaj, Rumunija)

15. Marija Milović (Luka Bar)

Korektori

16. Neda Vujadinović (Budućnost Zetatrans)

17. Nikoleta Perović (Luka Bar)

18. Jelena Šofranac (bez kluba)

Libera

19. Ana Raičević (Budućnost Zetatrans)

20. Danijela Đukić (Budućnost Zetatrans)

21. Dragana Vulević (Morača)

Preporučujemo za Vas