Masa najbrži na prvom treningu u Bahreinu

Masa, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.04.2013. 12:03h

Vozač Ferarija Felipe Masa ostvario je najbrže vrijeme na današnjem prvom treningu uoči trke Formule jedan za Veliku nagradu Bahreina na stazi Šakir.

Masa, dvostruki pobjednik trke u Bahreinu, ostvario je vrijeme od minut, 34 sekunde i 487 stotinki i bio je brži za 0,077 sekundi od klupskog kolege Fernanda Alonsa.

Vozač Mercedesa Niko Rozberg je treći sa 0,134 sekunde zaostatka, dok je aktuelni svjetski šampion iz Red Bula Sebastijan Fetel za Masom zaostao 0,303 sekundi.

Mark Veber iz Red Bula bio je sedmi, a vozač Lotusa Kimi Raikonen deveti. Bivši svjetski šampion Luis Hamilton iz Mercedesa zauzeo je 13. mjesto.