Budućnost Zetatrans i Luka Bar u finalu

Obje ekipe su plasman u finale ostvarile sa po dvije pobjede u polufinalnoj seriji.
50 pregleda 0 komentar(a)
Nikoleta Perović, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 17.04.2013. 20:10h

Prema očekivanjima, odbojkašice Budućnost Zetatransa i Luke Bar igraće u finalu plej-ofa, kao što je bio slučaj prošle sezone. Obje ekipe su plasman u finale ostvarile sa po dvije pobjede u polufinalnoj seriji.

Nakon teške pobjede od 3:2 u prvom meču na svom terenu, Budućnost je u drugom duelu protiv Morače, u gostima, slavila lakše sa 3:0.

Budućnost Zetatrans je opravdala ulogu favorita u gradskom derbiju, dok je Morača svoju šansu propustila u prvom meču, u gostima, kada je vodila 2:1 u setovima (u drugom je ispustila prednost od 15:8 i 23:20). Izabranice Marka Radusinovića su i večeras mogle da polufinalnu seriju učine neizvjesnijom, ali im u prvom setu nijesu bile dovoljne ni četiri set lopte, posebno prve tri na 24:21, da stignu do prednosti.

Budućnost je znalački to iskoristila, povela 1:0, a onda je u finišu drugog seta na 23:20 stekla odlučujuću prednost za 2:0. U trećem setu dileme nije bilo...

Luka Bar je eliminisala Rudar ponovo sa 3:1 (25:19, 17:25, 25:15, 25:20). Najmlađi tim u ligi nije uspio da napravi iznenađenje i produži polufinalnu seriju.

Iskusnija ekipa Luke Bar uspjela je u svojim namjerama da se plasira u finale, gdje će imati priliku da osvoji duplu krunu.

Finale plej-ofa igra se do tri pobjede, s tim da će ekipa Vladimira Rackovića imati prednost domaćeg terena u eventualnoj majstorici, kao i u prvom meču u seriji (24. aprila).

Morača - Budućnost Zetatrans 0:3 (26:28, 22:25, 17:25)

Podgorica - Sala OŠ „Radojica Perović”. Gledalaca: 150. Sudije: Kovačević i Jovanović (oboje iz Podgorice). Poeni iz napada: Morača 29, Budućnost 31. Poeni iz bloka: Morača 5, Budućnost 6. Poeni iz servisa: Morača 9, Budućnost 16. Servis greške: Morača 16, Budućnost 13. Greške: Morača 9, Budućnost 9.

Morača: Mandić 10, Budrak, Novaković, Vulević (libero), Petričević, Ječmenović 6, Janjević 9, Matanović, Pejović 5, Jakić 6, Vukčević 1, Đonović 5.

Budućnost Zetatrans: Raičević (libero 1), Joketić, Janković, Bajić 6, Bojović 1, Đukić (libero 2), Baković, Bečić, Peruničić 17, Rovčanin 12, Medojević 5, Vujadinović 12.

AOK Rudar - Luka Bar 1:3 (19:25, 25:17, 15:25, 20:25)

Pljevlja - Dvorana S.C. „Ada“. Gledalaca oko 800. Sudije: Predrag Beljkaš (Podgorica) i Sonja Simonovska (Podgorica).

AOK Rudar: Bajčeta, Vukanić, Petrović, Lečić, Svrkota, Erna Muhović, Dragaš, Vučetić, Džaković, M. Damjanović, K. Damjanović, Ena Muhović.

Luka Bar: Kovačević, Rosić, Perović , Joksimović, Vukasovović, Barjaktarović, Dukić, Cenović, E. Milivojević, Vujanović.