Šifrin pobjedom do trofeja u slalomu

Šifrin, koja je bila četvrta nakon prve vožnje, do četvrte pobjede ove sezone došla je u ukupnom vremenu minut, 55 sekundi i 60 stotinki.
Mikaela Šifrin, Foto: Beta AP
Ažurirano: 16.03.2013. 11:53h

Amerikanka Mikaela Šifrin pobijedila je posljednjem, 11. slalomu sezone Svjetskog kupa alpskih skijašica u Lencerhajdu i osvojila trofej u toj disciplini.

Ona je tom pobjedom preuzela prvo mjesto u plasmanu slaloma od Slovenke Tine Maze i osvojila mali kristalni globus.

Šifrin je u slalomu bila zlatna i na Svjetskom prvenstvu u Šladmingu, a ove sezone pobijedila je i u Zagrebu, Oreu i Flahauu.

Austrijanka Bernadeta Šild bila je druga sa 20 stotinki zaostatka i prvi put u karijeri izborila plasman na pobjedničko postolje u Svjetskom kupu.

Vodeća nakon prve vožnje, Slovenka Tina Maze, osvojila je treće mjesto sa 35 stotinki slabijim vremenom od pobjednice.

To je njeno 23. pobjedničko postolje ove sezone.

Na četvrtom mjestu završila je Austrijanka Katrin Cetel, dok je peta bila Švajcarkinja Vendi Holdener.

Šifrin je trofej u slalomu osvojila sa 688 bodova.

Maze je druga sa 655, a treća Veronika Velez Zuzulova sa 500 bodova.

Maze, koja je ranije obezbijedila veliki kristalni globus, vodeća je u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 2314 bodova.

Ona je prva skijašica koja je osvojila više od dvije hiljade bodova u Svjetskom kupu.

Njemica Marija Hefl-Riš je druga sa 1101, a treća Ana Feninger sa 984 boda.

Skijašice će sjutra u Lencerhajdu voziti veleslalom.