Kako da komunicirate sa bivšim

Zapamtite da svome bivšem više niste supruga/suprug. Ako vas slučajno nazove i traži da mu pomognete nešto, pristojno mu predložite da pomoć ipak zatraži od nekog drugog.
251 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 08.03.2013. 12:14h

Komunikacija s bivšim ljubavima nikada nije jednostavna, ali katkad je neophodna zbog različitih razloga. Terapeutkinja Kristin Galager donosi pet savjeta kako da je učinite funkcionalnom, a opet ne prebliskom.

1. Ako morate da razgovarate s bivšim, a razgovor skrene na poznatu teritoriju ljutnje i optuživanja, brzo završite razgovor. Neka bivši dobro zna da više ne može da vas "odvlači na to mračno mjesto".

2. Komunikaciju svedite na minimum. Najbolje je da komunicirate porukama i e-mailovima koji su sasvim dovoljni za eventualne dogovore oko djece ili nečeg drugog.

3. Nemojte s bivšim njegovati pretjerano blizak odnos. Prije nego što dođete kod njega, obavezno se najavite. Ponašajte se prema njemu kao što biste se ponašali da idete kod nekog od svojih poznanika. Kad dođete, budite pristojni i pomalo rezervisani.

4. Zapamtite da svome bivšem više niste supruga/suprug. Ako vas slučajno nazove i traži da mu pomognete nešto, pristojno mu predložite da pomoć ipak zatraži od nekog drugog.

5. Čak i ako je komunikacija između vas i bivšega dobra, pripazite kako će to izgledati vašem novom partneru. Ne moraju čak ni da se upoznaju. Nemojte nikada bivšeg porediti s novim partnerom niti zamarati sa pričom o njim, piše T portal.

Bonus video: