Budvanska rivijera i četvrti put bolja od Budućnosti

Budvani su večeras na svom parketu slavili 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 25:14), u utakmici posljednjeg 12. kola ligaškog dijela Prve muške lige
Božidar Ćuk, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 01.03.2013. 19:11h

I četvrti put u isto toliko mečeva ove sezone, odbojkaši Budvanske rivijere su savladali Budućnosti - Budvani su večeras na svom parketu slavili 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 25:14), u utakmici posljednjeg 12. kola ligaškog dijela Prve muške lige.

Šampion će, tako, okončati ligaški dio sa maksimalnim učinkom, dok je Budućnost gubila, naravno, samo od Budvana.

Budućnost je u prvom setu imala kontru za 13:9, ali je nije realizovala, da bi potom domaćin, na servis Vujovića, uspio da serijom 7:0 preokrene i prelomi set.

Podgoričani su na startu drugog seta poveli 11:4 i vodili do kraja. Istina, Budvani su priprijetili na 23:24, ali je Bošković izblokirao Ćuka za 1:1.

Treći set je bio najneizvjesniji, ali je Rivijera bila stalno u prednosti, dok u četvrtom dileme uopšte nije bilo.

U drugom meču posljednjeg kola, Mornar u nedjelju (14) dočekuje Jedinstvo, koje će sjutra (18) kao “domaćin” igrati u Budvi sa Budvanskom rivijerom, u zaostalom meču 11. kola.

Budvanska rivijera - Budućnost 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 25:14)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 100. Sudije: Simonovska (Bar) i Beljkaš (Bar).

Budvanska rivijera: Ćaćić, Papović, Ćuk, Rašović (libero), Radonić, Vujović, Milić, Šuljagić, Maksimović, Marković.

Budućnost: Vukašinović, Babić, Medojević (libero), Vidić, Bošković, Radulović, Ječmenica, Đuranović, Hamzagić, Bojić, Radović, Strugar.