Rudar i Morača ovjerili vizu za plej-of, sigurne Budućnost i Luka Bar

Vodećim ekipama, Luki Bar i Budućnost Zetatransu, danas su se pridružili Rudar i Morača, koje su stekle nedostižnu prednost u odnosu na petoplasirani Galeb
58 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 23.02.2013. 20:39h

Kolo prije kraja riješene su sve dileme oko učesnika polufinala plej-ofa za odbojkašice, a posljednje kolo odrediće samo startne pozicije u razigravanju – vodećim ekipama, Luki Bar i Budućnost Zetatransu, pridružili su se Rudar i Morača, koji su stekli nedostižnu prednost u odnosu na petoplasirani Galeb.

Morača je bila sigurna u gostima protiv “fenjeraša” Nikšića sa 3:0 (25:13, 26:24, 25:14), i upisala 10. pobjedu. Nikšić ima pobjedu i 14 poraza.

Mlađani sastav Rudara je pobijedio u Budvi istoimenog prvoligaša 3:1 (34:36, 25:7, 25:23, 25:18). Pljevljanke su upisale 10. trijumf, a Budva 10. poraz.

Budućnost Zetatrans nije imala problema da zabilježi 14. pobjedu, savladavši kod kuće Herceg Novi (13. poraz), i prepustivši rivalu ukupno 17 poena u tri seta, od čega samo dva u drugom setu (25:8, 25:2, 25:7). Šampionu u posljednjem kolu, u gradskom derbiju protiv Morače, trebaju dva boda (pobjeda od 3:2), da bi plej-of dočekao na prvom mjestu.

Najzad, Luka Bar je ligaški dio završila 15. pobjedom (u posljednjem kolu je slobodna), pošto su “sirene” u Baru savladale kotorski Gimnazijalac 3:0 (25:14, 25:9, 25:8). Gimnazijalac je doživio 13. poraz. U ovom kolu slobodan je bio Galeb.

Tabela: Luka Bar 44, Budućnost Zetatrans 43, Rudar 30, Morača 29, Galeb 24, Budva 16, Gimnazijalac 8, Herceg Novi 6, Nikšić 4.