Hiršeru zlato u slalomu

Marsel Hiršer, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.02.2013. 14:33h

Austrijanac Marsel Hiršer osvojio je danas zlatnu medalju u slalomu na Svjetskom prvenstvu alpskih skijaša u Šladmingu.

On je bio vodeći i nakon prve vožnje, a do zlatnog odličja došao je u vremenu minut, 51 sekunda i tri stotinke.

To je njegova druga medalja na šampionatima svijeta, nakon što je u petak bio srebrni u veleslalomu.

Hiršer je vodeći u plasmanu slaloma i generalnom poretku Svjetskog kupa ove sezone.

Njemac Feliks Nojrojter bio je drugi, a do prve medalje na šampionatima svijeta došao je sa 42 stotinke slabijim vremenom od pobjednika.

Bronzana medalja pripala je italijanskom skijašu Mariju Matu, koji je imao zaostatak od 65 stotinki.

Mat, koji je dva puta bio zlatni u slalomu 2001. i 2007. godine, osvojio je danas četvrtu medalju na šampionatima svijeta. Ima i srebro u kombinaciji iz Sent Antona 2001. godine.

Na četvrtom mjestu završio je Šveđanin Andre Mirer, dok je peti bio Hrvat Ivica Kostelić.

Šampion iz Gramiš-Partenkirhena, Francuz Žan Baptist Granž, osvojio je danas 12. mjesto.

Crnogorski skijaš Mladen Minić nije završio prvu trku. On je prije dva nastupao u veleslalomu i osvojio 67. mjesto.