Hadžić 31. u kvalifikacijama za slalom

Crnogorski skijaš Tarik Hadžić osvojio je danas 31. mjesto u kvalifikacijama slaloma na Svjetskom prvenstvu u Šladmingu.
2 komentar(a)
Ažurirano: 16.02.2013. 14:05h

On je bio 44. nakon prve vožnje, a nastup je završio u ukupnom vremenu dva minuta, devet sekundi i 45 stotinki.

Hadžić nije uspio da se plasira u finale, a imao je 20 sekundi i 22 stotinki slabije vrijeme od najboljeg u kvalifikacijama, Finca Viktora Malmstroma.

Drugi crnogorski predstavnik, Mladen Minić, nije završio prvu vožnju.

Minić će na osnovu rejtinga i pravila Svjetske skijaške federacije nastupiti u sjutrašnjem finalu.

U kvalifikacijama nije nastupio Bojan Kosić, koji je juče na treningu osjetio bol u koljenu i po preporuci ljekara odustao od trke.

Nastupilo je 139 skijaša, prvu vožnju završila su 63, a trku 45 takmičara.

Prema pravilima, plasman u finale obezbijedilo je 50 najboljih iz Svjetskog kupa, 25 iz kvalifikacija i još 25 takmičara zemalja koji nemaju svog predstavnika u finalu.

U ženskom slalomu danas se takmičila Ivana Bulatović i osvojila 90. mjesto.

Ona je prvu vožnju završila za minut, 11 sekundi i 63 stotinke.

Bulatović nije uspjela da izbori drugu vožnju, a nakon prve imala je zaostatak od 21 sekundu i 22 stotinke.

U slalomu nastupilo je 139 skijašica, od kojih su 102 završile prvu vožnju.