Minić završio na 67. mjestu

Minić, koji je pravo nastupa u finalu stekao na osnovu novog pravila Svjetske skijaške federacije, trku je završio za minut, 32 sekunde i 90 stotinki.
Ažurirano: 15.02.2013. 13:18h

Crnogorski skijaš Mladen Minić osvojio je 67. u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u Šladmingu.

On nije uspio da izbori drugu vožnju, a imao je zaostatak od 18 sekundi i 90 stotinki.

Minić je za tri sekunde imao slabije vrijeme od posljednjeg takmičara, Ukrajinca Vasilija Teličuka, koji je izborio drugu vožnju.

Plasman u drugu vožnju izborilo je 60 najboljih.

Nastupilo je 99 skijaša, od kojih je 70 završilo prvu vožnju.

Crnogorske skijašice Ivana Bulatović i Milena Radojičić nastupiće sjutra u slalomu.

U kvalifikacijama za nedjeljno takmičenje skijaša u toj discipini sjutra će nastupiti Minić i Tarik Hadžić.

Najavljeno je da će u kvalifikacionu trku voziti i Bojan Kosić, ali je njegov nastup još neizvjestan.