Vorli zlatna u veleslalomu

Francuskinja je bila najbrža u obje vožnje i na kraju je slavila sa sekundu i 12 stotinki prednosti nad Tinom Maze
Tesa Vorli, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.02.2013. 14:08h

Tesa Vorli osvojila je zlato u veleslalomu na 42. Svjetskom prvenstvu u Šladmingu.

Francuskinja, koja je startovala sa rednim brojem 1, bila je najbrža u obje vožnje i na kraju je slavila sa sekundu i 12 stotinki prednosti nad Tinom Maze.

Sjajna Slovenka nije uspjela da odbrani titulu iz Garmiš-Partenkirhena, ali je perfektnom vožnjom u donjem dijelu staze u drugom nastupu skočila sa 4. na 2. mjesto.

Liderka Svjetskog kupa je u Šladmingu je već osvojila zlato u superveleslalomu i srebro u superkombinaciji.

Bronzana medalja danas je pripala Austrijanki Ani Feninger, koja je šest stotinki bila sporija od Maze.