Marion Rolan zlatna u spustu

Marion Rolan, Foto: Zimbio.com
Ažurirano: 10.02.2013. 13:33h

Francuskinja Marion Rolan osvojila je zlatnu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu alpskih skijašica u Šladmingu.

Ona je do pobjede i prvog odličja na šampionatima svijeta došla u vremenu minut i 50 sekundi.

Rolan nema pobjedu u Svjetskom kupu, a dva puta je bila na pobjedničkom postolju.

Prošle godine, 14. i 15. marta u Šladmingu, bila je druga u spustu, a treća u superveleslalomu.

Srebrnu medalju, sa 16 stotinki zaostatka, osvojila je Italijanka Nađa Fankini.

To je njeno drugo odličje na svjetskim prvenstvima, nakon što je u istoj disciplini prije četiri godine u Val Dizeru bila bronzana.

Njemici Mariji Hefl-Riš, kao i prije dvije godine, pripala je bronzana medalja sa 70 stotonki slabijim vremenom od pobjednice.

Hefl-Riš, koja je u Šladmingu bila zlatna u superkombinaciji, osvojila je petu medalju na šampionatima svijeta.

Bila je šampionka svijeta i prije četiri godine u Val Dizeru u slalomu, a ima i dvije bronzane medalje, u spustu i superveleslalomu, prije dvije godine u Garmiš-Partenkirhenu.

Švajcarkinja Nađa kamer bila je četvrta, dok su na petom i šestom mjestu nastup završile Amerikanke Džulija Mankuzo i Amerikanka Stejsi Kuk.

Šampionka u superveleslalomu i srebrna u superkombinaciji, Slovenka Tina Maze, osvojila je sedmo mjesto, dok je Austrijanka Elizabet Gergl, koja je branila zlato iz Garmiš Partenkirhena, završila na desetom mjestu.

Skijaši će sjutra u Šladmingu voziti superkombinaciju.