Mate najbolja u Saporou

Kolin Mate, Foto: Beta AP
Ažurirano: 02.02.2013. 14:20h

Francuskinja Kolin Mate pobjednica je devetog takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u japanskom Saporou.

Loši vremenski uslovi i slaba vidljivost spriječili su održavanje druge serije, a za pobjednicu je proglašena vodeća nakon prvog dijela takmičenja.

Mate je do druge pobjede u Svjetskom kupu došla skokom od 93 metra, za koji je dobila 120,2 boda.

Ona je ove sezone podijelila prvo mjesto u Sočiju sa Austrijankom Danijelom Iraško.

Austrijanka Žaklin Šifridsberger bila je druga skokom dužine 94,5 i zbirom od 111,9 bodova.

Norvežanka Anet Sagen osvojila je treće mjesto skokom od 87,5 za koji je dobila 111,4 boda.

Na četvrtom mjestu završila je Slovenka Eva Logar (88,5), peta je bila Italijanka Elena Rungaldier(97,5), a šesta Norvežanka Line Jar (85,0).

U plasmanu Svjetskog kupa, nakon devet od 16 takmičenja, čelnu poziciju zauzima Japanka Sara Takanaši sa 692 boda.

Takanaši je nastup u Saporou završila na 12. mjestu skokom od 85 metara.

Mate je druga sa 548, a treća Amerikanka Sara Hendrikson, koja je danas osvojila sedmo mjesto (87,5) sa 537 bodova.

Saporo će i sjutra biti domaćin takmičenja u skijaškim skokovima.