Hiršer slavio u Kicbilu

Marsel Hiršer, Foto: Fonet
Ažurirano: 27.01.2013. 14:53h

Austrijski skijaš Marsel Hiršer pobjednik je sedmog slaloma sezone koji je za Svjetski kup vožen danas u Kicbilu.

Hiršer, koji je bio treći nakon prve vožnje, do četvrte slalomske pobjede ove sezone došao je u vremenu minut, 44 sekunde i 34 stotinke.

To je njegova peta pobjeda ove sezone, a 17. u Svjetskom kupu.

Hiršer je ove sezone dobio i veleslalom u Val Dizeru.

On je za 77 stotinki bio brži od Njemca Feliksa Nojrojtera, dok je treći bio Hrvat Ivica Kostelić sa 93 stotinke slabijim vremenom od pobjednika.

Kosteliću je treće mjesto u slalomu bilo dovoljno da četvrti put uzastopno trijumfuje u Kicbilu u kombinaciji. Iskusni Hrvat je slavio ispred Francuza Aleksisa Panturoa i Tomasa Mermijo-Blondana.

Italijan Đulijano Racoli, drugoplasirani nakon prve vožnje, slalom je završio na četvrtom mjestu, peti je bio Austrijanac Benjamin Rajh, a šesti Italijan Patrik Taler.

Vodeći nakon prve vožnje, Italijan Stefano Gros, napravio je grešku i trku završio na 11. mjestu.

Hiršer je vodeći u plasmanu slalom sa 700 bodova. Nojrojter je drugi sa 566, a treći Šveđanin Andre Mirer sa 362 boda.

Hiršer zauzima čelnu poziciju i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa 1.035 bodova.

Norvežanin Aksel Lund Svindal je drugi sa 881, a treći Amerikanac Ted Ligeti sa 736 bodova.