Maze najbrža na Pohorju

Tina Maze, Foto: Beta AP
Ažurirano: 27.01.2013. 13:23h

Slovenka Tina Maze pobjednica je sedmog slaloma sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen danas na Pohorju.

Ona je tom pobjedom, uz jučerašnje drugo mjesto u veleslalomu, osvojila Zlatnu lisicu, prestižno priznanje koje se dodjeljuje ukupnom pobjedniku dvodnevnog takmičenja u Mariboru.

Maze je bila vodeća i nakon prve vožnje, a do prve slalomske pobjede ove sezone došla je u ukupnom vremenu minut, 33 sekunde i 68 stotinki.

To je njena sedma pobjeda ove sezone, ukupno 18. u Svjetskom kupu.

Ove sezone dobila je i četiri veleslalomske trke, a po jednom pobijedila je u superveleslalomu i superkombinaciji.

Maze je 86 stotinki bila brža od Šveđanke Fride Hansdotir, dok je trećeplasirana Austrijanka Katrin Cetel imala zaostatak od sekundu i 15 stotinki.

Na četvrtom mjestu završila je Slovakinja Veronika Zuzulova Velez, peta je bila Austrijanka Mikaela Kirgaser, a šesta Italijanka Irene Kurtoni.

U plasmanu slaloma, nakon sedam od devet trka, vodeća je Amerikanka Mikaela Šifrin, koja je danas bila osma, sa 486 bodova.

Maze je druga sa 455, a treća Hansdotir sa 355 bodova.

Slovenačka skijašica zauzima čelnu poziciju i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1654 boda.

Njemica Marija Hefl-Riš je druga sa 806, a treća Von sa 740 bodova.