Zlatni set otpisao Trentino

Dinamo će u četvrtfinalu igrati ruski derbi sa Zenitom, aktuelnim šampionom Evrope
Ažurirano: 23.01.2013. 22:50h

Italijanski Trentino eliminisan je u osmini finala Lige šampiona - aktuelni svjetski klupski prvak, bivši trostruki prvak Evrope, savladao je u revanši ruski Dinamo 3:0 (25:19, 25:18, 25:12), revanširao se s kamatom za poraz u prvom meču (3:2), ali dalje ide moskovski klub, koji je dobio „zlatni set“ 15:12.

Pavel Kruglov je bio najbolji poenter u Dinamu sa 11 poena, od čega čak sedam u „zlatnom setu“. Sa druge strane, najbolji u Trentinu je bio Osmani Huantorena sa 16 poena.

Dinamo će u četvrtfinalu igrati ruski derbi sa Zenitom, aktuelnim šampionom.

„Zlatni set“ (15:12) je u četvrtfinale odveo i turski Arkaš, koji je u Poljskoj nadoknadio poraz sa domaćeg terena (1:3), i pobijedio 3:2 (25:14, 21:25, 25:22, 18:25, 20:18), i izborio dodatni, odlučujući set.

Arkas u četvrtfinalu očekuje duel sa još jednom poljskom ekipom, Zaksom.

Italijanski Lube Maćerata je bez većih problema eliminisao poljskog šampiona Rešoviju – nakon trijumfa u gostima (3:0), Lube je i pred svojim navijačima slavio, sa 3:1 (25:23, 25:18, 23:25, 25:18), pa će u četvrtfinalu igrati italijanski derbi sa Kuneom.

Pobjednici ovih duela (6. i 13. februara) igraće sredinom marta na finalnom turniru u ruskom Omsku, zajedno sa domaćinom i organizatorom turnira, Lokomotivom iz Novosibirska.