Berlin namučio Zenit, dalje idu Kuneo i Zaksa

Zenit u četvrtfinalu čeka boljega iz duela Trentino – Dinamo Moskva, što će, bez dileme, biti derbi četvrtfinala, možda, i kompletne Lige šampiona. Dinamo je u prvom duelu slavio 3:0.
Zaksa, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 22.01.2013. 23:27h

Koliko je Budvanska rivijera imali nerealna očekivanja oko plasmana u eliminacionu rundu Lige šampiona, pokazao je njemački Berlin, drugoplasirana ekipa u grupi u kojoj je igrao naš šampion – nakon što je kod kuće poražen 3:2, Berlin je i u gostima pošteno namučio ruski Zenit, aktuelnog prvaka Evrope. Iako su bili bez primača Tužinskog i Sikirića (povrede), Njemci su u Kazanju vodili 2:1 u setovima, imali i 14:14 u petom setu, ali je Zenit na kraju slavio 3:2 (25:15, 21:25, 28:30, 25:13, 16:14), nakon punih 126 minuta igre.

Kod Zenita istakli su se Sivoželez (22 poena), Anderson (20) i Mihajlov (17), dok je u Berlinu ubjedljivo najbolji bio Krom (25).

Italijanski Kuneo je bez većih problema eliminisao slovenački ACH volej – nakon pobjede u Ljubljani sa 3:0, Kuneo je pred svojim navijačima slavio 3:1 (25:16, 25:21, 24:26, 25:16), i u četvrtfinalu će igrati sa pobjednikom duela Lube Maćerata – Rešovija. Lube je u prvom meču, u gostima, pobijedio 3:0.

Sokolov sa 25 poena bio je najbolji u svom timu, iako je Nikola Grbić (trebao je da odmori ovaj meč) ulaskom u igru u četvrtu setu umjesto mladog 20-godišnjeg holandskog tehničara Nimira Abdel-Aziza, vratio stvari u “normalu”, nakon što je ACH dobio treći set, i dobro počeo četvrti (poveo 9:6). Kod ACH najbolji poenter bio je Sidibe (17).

Veliku šansu da se makar domogne “zlatnog seta” pripustio je belgijski Noliko, koji je u revanšu kod kuće poražen od poljske Zakse 3:2 (22:25, 25:18, 18:25, 33:31, 15:13). Poljaci su slavili i u prvom meču (3:0).

Noliko je vodio 2:1 u setovima i imao 20:15, 24:21 i 25:24, ali Blegijanci nijesu uspjeli da privedu set i meč kraju. U petom setu se igralo poen za poen do 13:13, kada je Gladir donio vođstvo gostima od 14:13, a Ruzije asom stavio tačku na pobjedu Zakse.

Goste je predvodio Gladir sa 15 poena, Rucijak je dodao 14, dok je Man sa 19 poena bio najbolji u Noliku.

Zaksa će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom duela Belhatov – Arkas (Belhatov je u prvom meču slavio 3:1).