Pinturo pobjednik superkombinacije

Pinturo je bio 22. nakon spusta, a trijumfovao je u ukupnom vremenu dva minuta, 41 sekundu i 62 stotinke.
122 pregleda 0 komentar(a)
Aleksis Pinturo, Foto: Beta AP
Ažurirano: 18.01.2013. 15:09h

Iako je nakon spusta bio tek na 22. mjestu, sa dvije sekunde i sedam stotinka zaostatka za Italijanom Kristofom Inerhoferom, Francuz Aleks Pinturo je sjajnom vožnjom u slalom nadoknadio zaostatak i pobijedio u superkombinaciji (skraćen spust i slalom) koja je danas vožena u švajcarskom Vengenu.

Do druge pobjede ove sezone, ukupno treće u Svjetskom kupu, Pinturo je došao ukupnim vremenom od 2:41.62 minuta.

Drugo mjesto je Hrvat Ivica Kostelić (21. nakon spusta), sa sekundom i 15 stotinki slabijim ukupnim vremenom, i prvi put od februara prošle godine (kada je osvojio superkombinaciju u Sočiju) se popeo se na pobjedničko postolje, 11. put u karijeri u Vengenu.

Kostelić je u ukupnom poretku napredovao do sedmog mjesta, sa 440 bodova zaostatka za Hiršerom.

Švajcarac Karlo Janka bio je treći u Vengenu sa 1,49 sekundi zaostatka za Pinturoom, što je bio njegov prvi podijum od marta 2011.

Svjetski kup skijaša biće nastavljen sjutra spustom u Vengenu, dok će u nedjelju biti vožen slalom.