Mekinis najbrža u Sent Antonu, prva pobjeda u karijeri

Američka skijašica, koja je do danas bila najbolje plasirana na sedmom mjestu, trku je završila u vremenu 1:14,62 minuta
Elis Mekinis, Foto: Beta AP
Ažurirano: 12.01.2013. 13:29h

Elis Mekenis je priredila senzaciju na spustu u austrijskom Sent Antonu, gdje ja danas ostvarila prvu pobjedu u karijeri.

Američka skijašica, koja je do danas bila najbolje plasirana na sedmom mjestu, trku je završila u vremenu 1:14,62 minuta, što je za sedam stotinka bilo bolje vrijeme od Italijanke Danijele Mwrigeti.

Treća je bila Austrijanka Ana Feninger sa zaostatkom od 16 stotinki u odnosu na pobjednicu.

Vodeća u generalnom plasmanu, Slovenka Tina Maze završila je trku na četvrtom mjestu.

Četvorostruka pobednica Svjetskog kupa Amerikanka Lindzi Von, poslije tri nedjelje odsustva zbog oporavka od bolesti, trkama se vratila šestim mjestom.

Maze na čelu generalnog plasmana sada ima 1.189 bodova, a slijede je Njemica Marija Hefl-Riš sa 699 i Katrin Cetel iz Austrije sa 597.

U poretku spusta, prva je i dalje Vonova sa 240 bodova, ispred sunarodnice Stejsi Kuk koja ima 195.

Takmičenje u Sankt Antonu se nastavlja u nedjelju, za kada je zakazan superveleslalom.