Nojrojter i Zuzulova najbolji u paralel slalomu

Uz podršku gotovo 20.000 domaćih navijača, Nojrojter je trijumfovao ispred Austrijanca Marsela Hiršera, vodećeg u generalnom plasmanu ove discipline.
Ažurirano: 01.01.2013. 21:44h

Njemac Feliks Nojrojter i Slovakinja Veronika Zuzulova pobjednici su današnjeg paralel slalomu u Minhenu, u okviru takmičenja za Svjetski kup.

"Večeras je sve bilo gotovo perfektno. Okupila se skijaška elita, a tenzija je bila veća nego u običnim trkama", rekao je Nojrojter novinarima u Minhenu.

Francuz Aleks Pinturo bio je treći, dok je četvrta pozicija pripala Šveđaninu Andreu Mireru.

U ženskoj konkurenciji, Zuzulova je pobijedile ispred Slovenke Tine Maze, Austrijanka Mihaela Kiršgaser je osvojila treće mjesto, a četvrta je bila Tanja Putainen iz Finske.

Poslije trkea u Minhenu, u vođstvu u generalnom plasmanu ostali su Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji je eliminisan u prvoj rundi, i Maze.

Svjetski kup u obje konkurencije nastavlja se slalomima na zagrebačkom Sljemenu, gdje će se skijašice takmičiti u petak, a skijaši dva dana kasnije.