Kofleru pobjeda u Engelbergu

Andreas Kofler, Foto: Beta AP
Ažurirano: 15.12.2012. 15:24h

Austrijanac Andreas Kofler pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u švajcarskom Engelbergu.

On je bio deveti nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 131 i 136,5 metara za koje je dobio 272,6 bodova.

Kofler, koji je ove sezone pobijedio i u Sočiju, ostvario je 12. pobjedu u Svjetskom kupu.

Vodeći nakon prve serije, Poljak Kamil Štok, osvojio je drugo mjesto sa 0,1 bodom manje od pobjednika.

Štok je imao skokove od 132 i 134 metara i zbir od 272,5 bodova.

Austrijanac Gregor Šlirencauer bio je treći skokovima dužine 134 i 132 metra za koje je dobio 268,1 bod.

Vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa, Njemac Severin Frojnd, osvojio je četvrto mjesto (133 i 132), dok je peti bio Slovenac Jaka Hvala (136 i 129).

Branilac trofeja, Norvežanin Andreas Bardal, današnji nastup u Engelbergu završio je na sedmom mjestu (132 i 129).

Frojnd je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 390 bodova.

Šlirencauer je drugi sa 348, a treći Kofler sa 316 bodova.